Przeskocz do treści

Zabieg usuwania rys z pojazdu

Przed polerowaniem

Polerowanie samochodu poprzedzane jest kompleksowym myciem auta. Mycie składa się na kilka etapów, począwszy od pierwszego mycia, przez dekontaminację i kończąc na glinkowaniu. Glinkowanie polega na usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń, których do tej pory nie udało się usunąć, używając do tego specjalnej glinki lakierniczej. Dopiero po tych pracach wstępnych i ocenie czystego lakieru samochodowego można wykonać polerowanie lakieru samochodowego. Dobór odpowiedniego sprzętu i kosmetyków jest kluczowy do osiągnięcia sukcesu.

Polerowanie

Polerowanie lakieru samochodowego można zacząć po uprzednim zabezpieczeniu elementów, które w trakcie zabiegu mogą ulec uszkodzeniu. Polerowanie samochodu trwa około 20 roboczogodzin i składa się na kilka czynności. Do procesu wykorzystuje się specjalistyczną maszynę polerską oraz pastę polerską odpowiednią dla danego pojazdu. Warto nadmienić, że nie można zbyt często wykonywać tego zabiegu, ponieważ w pewnym momencie nie będzie można już usunąć rys bez uszkodzenia karoserii i pozostawienia smug na aucie. Oczywiście trzeba tutaj wspomnieć, że po takim zabiegu detailingowym i odpowiednim zabezpieczeniu powłoki lakierniczej woskami lub powłokami kwarcowymi efekt będzie długotrwały - przy odpowiedniej pielęgnacji utrzyma się przez kilka dobrych lat.

Po polerowaniu

Polerowanie lakieru samochodowego zakończone jest dopiero po zabezpieczeniu powłoki lakierniczej. W tym celu używa się wosku, którego trwałość oscyluje w granicach 3-6 miesięcy i daje idealny, mokry połysk. Istnieje też możliwość wyboru powłok kwarcowych, po nałożeniu których pojazd ma szklisty połysk, a lakier wygląda jakby znajdował się za cienką warstwą szkła. Warto również dodać, że na powłoki kwarcowe salony detailingowe dają zwykle dwuletnie gwarancje. Dodatkowo taka powłoka umacnia lakier samochodu i bardzo dobrze ochrania przed zewnętrznymi czynnikami wynikającymi z naszego klimatu.

Podsumowanie

Polerowanie lakieru samochodowego jest czynnością skomplikowaną, dlatego wykonując ją samodzielnie można spowodować uszkodzenie lakieru i pozostawienie polerowanie lakieru samochodowegosmug na karoserii, które wyglądają dużo gorzej niż rysy. Polerowanie samochodu poleca się właścicielom pojazdów, które posiadają rysy, lecz nie jest to proces, który można wykonywać często. Dodatkowo, osoby bez doświadczenia, które boją się uszkodzenia swojego pojazdu przy samodzielnym polerowaniu (co jest bardzo prawdopodobne) powinny zlecić to specjalistycznemu salonowi detailingowemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + six =