Przeskocz do treści

Polerowanie lakieru samochodowego

Niezbędne zakupy

Nie należy do łatwych rzeczy samodzielne wykonanie polerowania samochodowego. Osoby, które robią to nie posiadając żadnego wcześniejszego doświadczenia w większości przypadków skazane są niestety na klęskę i większe pogorszenie stanu lakieru samochodowego. Oczywiście, nie mówię tu, że nie warto próbować bo i tak nie wyjdzie. Po prostu najlepszym rozwiązaniem jest zlecić to specjalistom. Jednak jeśli uprzednio przeprowadzimy odpowiedni research, zakupimy odpowiednie pasty polerskie, pady polerskie itd. to zabieg ten może się udać. Będzie potrzebny jednak czas na naukę i na wykonanie zabiegu. Potrzebny także będzie jakiś garaż, gdyż polerowanie na powietrzu nie jest wskazane.

Jak i gdzie kupić

Trzeba kupić kosmetyki i narzędzia z dobrych sklepów detailingowych. Różnica pomiędzy kosmetykami samochodowymi oferowanymi na stacjach paliwowych oraz w jakichś mniejszych warsztatach, a kosmetykami ze sklepów i salonów detailingowych jest olbrzymia. Detailerzy oferują tylko i wyłącznie sprzęt i kosmetyki takie, których samodzielnie by używali. Są to sprawdzone środki. Dodatkowo, najczęściej posiadają oni korzystne umowy partnerskie z czołowymi dostawcami kosmetyków samochodowych na świecie. Jako przykład można podać tutaj firmę ShineON, która współpracuje z jednym z najlepszych producentów kosmetyków samochodowych – Scholl Concepts. Wszystko więc można zakupić przez Internet w sklepie. Ile będą nas kosztowały takie zakupy? To zależy głównie od tego, jakie pasty polerskie wybierzemy oraz jaką metodą planujemy przeprowadzić polerowanie.

Rodzaje polerowania

Zacznijmy od tego, że mamy pasty polerskie o małej, średniej i dużej ścieralności. Do past dobiera się odpowiednie gąbki polerskie, które mogą być mniej lub bardziej pasty polerskieścieralne właściwości. Dość popularne są gąbki poleskie, które z jednej strony mają bardziej ścieralne właściwości a z drugiej mniej. Do polerowania ręcznego dodatkowo potrzebne będą pady polerskie, do mechanicznego polerka mechaniczna. Tutaj wybór odpowiedniej najlepiej skonsultować bezpośrednio ze sprzedawcą, który ma doświadczenie w auto detailingu. Jak widać, samodzielne polerowanie pojazdu jest czasochłonne i kosztowne, dlatego naprawdę warto przemyśleć, czy jest lepszym rozwiązaniem, niż oddanie samochodu na zabieg detailingowy do salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × one =