Przeskocz do treści

Leasing z zasobów firmy leasingowej

Firmy wyposażają usługodawców i przedsiębiorców

Firmy leasingowe służą klientom, których działalność opiera się na produkcji lub usługach. Mogą także obsługiwać klienta indywidualnego. Elastyczność zawiera umowy leasingowej jest poniekąd jej cechą charakterystyczną. Oferta pojedynczej firmy leasingowej może być bardzo szeroka. Te większe firmy leasingowe mogą funkcjonować w tak zwany sposób kompletny, dysponować sprzętem biurowym, nowoczesnymi technologiami produkcyjnymi, sprzętem specjalistycznym. Zawierając umowę na leasing, firma leasingowa czyli leasingodawca kupuje środki trwałe, które następnie przekazuje klientowi, czyli leasingobiorcy. Ten w ramach umowy zobowiązuje się do spłacania w ratach leasingowanego środka trwałego. Wybierając leasing operacyjny, na koniec może zdecydować się na jego wykup, w leasingu finansowym w trakcie umowy spłaca całą wartość towaru i następnie zostaje jedynym właścicielem bez dodatkowych opłat.

Zapoznaj się z tematem

Firmy leasingowe użyczają sprzęt specjalistyczny aptekom, gabinetom stomatologicznym, gabinetom rehabilitacyjnym, finansują sprzęt medyczny i samochody o przeznaczeniu specjalistycznym. Każda umowa na leasing charakteryzuje się dużą elastycznością. Zanim zdecydujemy się na firmę X prześledźmy oferty wielu innych. To może zaważyć na tym czego się spodziewaliśmy po firmie leasingowej, a co dostaliśmy. Koniecznie trzeba także zapoznać się z OWUL-em, czyli Ogólnymi Warunkami Umowy Leasingu przed jej podpisaniem. Zwykle OWUL-e różnych firm są ogólnodostępne.

Kto nam pomaga, z kim mamy kontakt?

Trzeba na wstępie już wspomnieć o tym, że podpisując umowę na leasing będziemy zobowiązani do wykupienia pełnego pakietu ubezpieczeń w firmie, którą przedstawi leasingnam firmę leasingową. Niewątpliwą zaletą jest jednak to, że możemy liczyć na spore zniżki i dodatkowo pełną opcję. Często po wykupieniu ubezpieczenia i pojawieniu się usterki np. samochodu nie chcącego zapalić i telefonie do ubezpieczalni okazuje się, że darmowa laweta przysługuje nam jeśli auto zostanie uszkodzone minimum dwadzieścia kilometrów od miejsca zamieszkania. W przypadku takich ubezpieczeń, nie będzie tego rodzaju problemów. Pamiętać jednak trzeba, że z niewypełnieniem zobowiązań zawartych w umowie na leasing wiązały się będą konsekwencje finansowe oraz utrata leasingowanego dotąd środka trwałego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − ten =